Recenzja Kindergarten Ostrava

Kiedy zamówiliśmy matę ortopedyczną MUFFIK do naszego przedszkola w Ostrawie, nie mieliśmy pojęcia, co z nią zrobić i czego możemy się po niej spodziewać. Mata jest bardzo atrakcyjna dla dzieci dzięki różnokolorowym puzzlom, dzięki czemu dzieci same szukają jej w salach. Bardzo podoba im się system “puzzli”, dzięki któremu mogą tworzyć różne ścieżki z mat po pokoju, grać w gry, w których zespoły przenoszą taką samą liczbę mat z jednego miejsca do drugiego lub wskakują na maty i wyobrażają sobie, że wokół nich znajdują się morskie zwierzęta. Mata to kolejny sposób na zabawne prowadzenie zajęć dla dzieci od dużej do małej motoryki. A ponieważ maty można łatwo myć, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy je zabierali do przedszkolnego ogródka. Podczas ćwiczeń korzystając z mat ortopedycznych bardziej skupiliśmy się na łuku stopy. W trakcie okazało się, że niektóre dzieci mają problemy związane ze stopami. Nauczyciele wysłali je na spotkanie z ekspertami, a teraz u niektórych dzieci odnotowano poprawę. Dlatego widzimy duży potencjał w macie ortopedycznej w zakresie możliwej profilaktyki lub identyfikacji tych wad. Nauczyciele i dzieci w naszym przedszkolu są bardzo zadowoleni z mat ortopedycznych MUFFIK, a gdy dzieci są szczęśliwe to ich rodzice również są zadowoleni. Potwierdza to również fakt, że część rodziców kupiła maty do użytku domowego i kontynuuje zajęcia z przedszkola.
 
Dyrektor przedszkola w Ostrawie, Hornická 43A